Go to the top

Serwis

Serwis zegarków szwajcarskich Skąpski jest jedną z pięciu firm w Polsce posiadającą pełną, na najwyższym poziomie, serwisową autoryzację zegarków renomowanych firm szwajcarskich takich jak :
Omega, Longines, Rado, Hamilton, Blancpain, Tissot, Certina, ck, EPOS, Maurice Lacroix, Revue Thommen, Oris, Roamer, Doxa, Atlantic, Adriatica, Cyma, Eterna.

W niepełnym zakresie naprawiamy również zegarki firm : Rolex, Gucci, Tag Heuer, Breitling, IWC Schaffhausen oraz :

  • zajmujemy się naprawą i konserwacją zegarów i zegarków starych (antyków)
    z nietypowymi elementami mechanizmu napędzającego
  • udzielamy porad dotyczących użytkowania i eksploatacji wszystkich czasomierzy
  • posiadamy bogaty asortyment części i podzespołów zamiennych do w/w marek jak również szeroki wachlarz galanterii zegarmistrzowskiej : paski, baterie, szkiełka itp.
  • serwis wyposażony jest w narzędzia i przyrządy najlepszych firm szwajcarskich
  • dysponujemy nowoczesnymi stanowiskami komputerowymi do regulacji wszystkich czasomierzy, testowania modułów elektronicznych i mechanicznych, sprawdzania wodoszczelności itp.

Na poczekaniu testujemy, regulujemy i sprawdzamy wodoszczelność zegarków łącznie z wydrukiem testu porównawczego.

Bezpośredni kontakt z serwisem : serwis@skapski.pl

INFORMACJE O EKSPLOATACJI ZEGARKÓW NARĘCZNYCH

Każdy zegarek jest urządzeniem mikro – precyzyjnym, często o wysokim stopniu komplikacji, przez to wymaga szczególnego obchodzenia się.

Dokładność :
– mechaniczny ± 2 ÷ 30 sek/24 h w zależności od precyzji i stanu technicznego mechanizmu
– kwarcowy ± 3 ÷ 30 sek/ miesiąc w zależności od precyzji i stanu technicznego mechanizmu.

Wodoszczelność :
– klasa wodoszczelności 30 m zabezpiecza zegarek w przypadku krótkotrwałego kontaktu z wodą np. podczas mycia rąk. Nie jest w pełni wodoszczelny.
Pełną wodoszczelność z możliwością nurkowania gwarantuje klasa od 100 m i więcej. Zegarki w tej klasie posiadają zazwyczaj koronki zakręcane, które pod rygorem utraty wodoszczelności należy eksploatować wyłącznie dokręcone. Bezwzględnie unikać kontaktu z ciepłą / gorącą / wodą pod rygorem utraty wodoszczelności – dotyczy każdego czasomierza.

Zaparowanie zegarka :
– wszystkie zegarki, również wodoszczelne z zakręcaną koronką mogą ulec zaparowaniu. Najczęściej ma to miejsce w przypadku np. ekspozycji na słońcu, następnie poprzez gwałtowne ochłodzenie np. przez skok do wody. Występuje zjawisko zwane szokiem termicznym. Inny przykład : zegarek rozgrzany i poddany działaniu deszczu. Występuje naturalne zjawisko – kondensacja, skroplenie powietrza zawartego wewnątrz koperty wodoszczelnego zegarka. W przypadku zauważenia takiego zjawiska pod szkłem zegarka należy niezwłocznie udać się do Autoryzowanego Serwisu celem usunięcia pary wodnej z wnętrza koperty, ewentualnego usunięcia innej przyczyny nieszczelności. Pozostawienie pary wodnej wewnątrz zegarka nawet na 24 godziny może spowodować nieodwracalne zmiany w mechanizmie, na tarczy i wskazówkach itp.

Zegarek mechaniczny z naciągiem automatycznym :
– taki czasomierz nakręca się samoczynnie pod wpływem ruchu ręki. Posiada rezerwę chodu od 18 do 48 godzin (w zależności od modelu). Większość konstrukcji umożliwia nakręcanie zegarka koronką. Nie zalecane. Stosować tylko wyjątkowo.

Zegarek kwarcowy :
– zasilany baterią. W zależności od zastosowanego mechanizmu energii starcza średnio od 12 do 60 miesięcy. Wyczerpana bateria pozostawiona w zegarku może uszkodzić mechanizm.

Państwa zegarek jak każdy precyzyjny produkt mikro – mechaniczny musi zostać poddany okresowemu przeglądowi technicznemu średnio co 3 lata. Najlepiej w Autoryzowanym Serwisie.

Opracowanie :
Serwis Zegarków Szwajcarskich Jacek Skąpski w Poznaniu
ul. 28 Czerwca 1956 nr 123, tel . 61 833 45 50 serwis@skapski.pl